Zadbany dach jest nie tylko atrakcyjną wizualnie wizytówką każdego obiektu mieszkalnego, ale także gwarancją trwałości pokrycia dachowego i wynikających z tego oszczędności, które są dostrzegalne w dłuższej perspektywie. Mech, sadza czy zanieczyszczenia atmosferyczne mogą szybko doprowadzić do uszkodzenia blachodachówki, a to generuje dodatkowe koszty związane z koniecznością przeprowadzenia czasochłonnych remontów.
Dlatego warto regularnie usuwać te zabrudzenia. Pojawia się jednak istotne pytanie, które brzmi: ile kosztuje mycie dachu? Poznaj aktualny cennik i sprawdź, jakie czynności wchodzą w zakres takiej usługi!
Mycie dachów – od czego zacząć?
Regularne mycie dachu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim sprawdzony sposób na zadbanie o kondycję takiej powierzchni, poprzez skupienie się na jej ochronie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i biologicznych. Zanim przystąpi się do prac związanych z czyszczeniem, konieczne jest sprawdzenie stanu całej konstrukcji, specyfiki zabrudzeń oraz rodzaju materiału, z jakiego wykonano pokrycie dachowe. Z perspektywy skuteczności przeprowadzania takich prac na wysokościach istotne znaczenie ma powierzenie tego zadania w ręce fachowców.
Jaki jest koszt mycia dachu za metr kwadratowy? Aktualny cennik
Na koszt czyszczenia pokrycia dachowego wpływa w głównej mierze stopień zabrudzeń. Mycie wraz z usuwaniem pyłu lub kurzu to podstawowa opcja, która jest tańsza. Trzeba wtedy liczyć się z kosztem rzędu 10-15 złotych za metr kwadratowy. Natomiast mycie mocno zabrudzonego dachu połączone z likwidacją grzybów, alg i porostów wiąże się z wydatkiem na poziomie 15-20 zł/m². Wskazane informacje pokazują, że znaczenie ma także powierzchnia dachu – im większa, tym będzie drożej.
W ABC Mycie usługa mycia dachu jest wyceniana indywidualnie. Bierze się pod uwagę specyfikę konkretnego przedsięwzięcia – wysokość budynku, na którym będą realizowane prace, jak i lokalizację warunkującą dostęp do tego obiektu (czasami jest wymagane użycie podnośnika koszowego, za co trzeba dodatkowo zapłacić).
Czym najlepiej umyć dach? Wskazówki
Czyszczenie pokrycia dachowego to kilkuetapowy proces, który może być realizowany na wiele sposobów. Najpopularniejszą metodą, jaką się tutaj stosuje, jest mycie ciśnieniowe, do którego wykorzystuje się profesjonalną myjkę o regulowanej sile strumienia wody. W celu usunięcia mocniejszych zabrudzeń należy połączyć tę technikę z zastosowaniem specjalistycznych środków chemicznych (skutecznych w przypadku danego typu zanieczyszczeń i bezpiecznych dla konkretnego rodzaju pokrycia dachowego). Na koniec warto zabezpieczyć dach odpowiednim impregnatem, dzięki czemu w przyszłości czyszczenie przebiegnie znacznie sprawniej.
Czyszczenie dachu – dlaczego warto? Podsumowanie
Mycie dachu – cena jest tutaj ważnym kryterium, warto więc poświęcić czas na znalezienie usługi, której zakres spełnia ustalone oczekiwania, a jej koszt mieści się w budżecie wygospodarowanym na ten cel. Należy też zwrócić uwagę na liczne korzyści, jakie niesie za sobą starannie wykonane czyszczenie dachu. Będzie to między innymi: przedłużenie żywotności i uniknięcie drogich remontów, zapewnienie ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami, zwiększenie efektywności energetycznej pokrycia dachowego oraz poprawa wyglądu domu i wzrost wartości nieruchomości.
To zestaw czynników, które bezpośrednio zachęcają do tego, żeby regularnie usuwać zabrudzenia z pokrycia dachowego. Najlepsze rezultaty uzyska się, korzystając ze wsparcia profesjonalistów z ABC Mycie. Doświadczenie, wiedza, umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie!
SEKCJA FAQ
Czym wyczyścić dachówkę z sadzy?
Najlepsze do usuwania sadzy z dachu są specjalistyczne środki czyszczące, które skutecznie rozpuszczają tego typu zabrudzenia. Bardzo często zastosowanie tych preparatów idzie w parze z użyciem myjki ciśnieniowej.
Czy mycie ciśnieniowe niszczy dachówki?
Profesjonalnie przeprowadzone czyszczenie dachówki za pomocą myjki ciśnieniowej jest całkowicie bezpieczne dla pokrycia dachowego, pod warunkiem dostosowania odpowiedniego ciśnienia oraz doboru właściwej techniki mycia. Zbyt wysokie ciśnienie lub niewłaściwy kąt kierowania strumienia wody może doprowadzić do uszkodzenia czyszczonej nawierzchni.
Jak często należy myć ciśnieniowo dach z dachówki?
Częstotliwość mycia dachu zależy w głównej mierze od stopnia zabrudzenia, lokalizacji budynku i panujących w danym miejscu warunków atmosferycznych oraz rodzaju pokrycia dachowego. Standardowo przeprowadzanie takich prac jest zalecane co 2-3 lata, a regularność w tym zakresie pozwala przekonać się w praktyce o wszystkich wynikających z tego korzyściach.
Od czego zależy cena mycia dachu?
Na ostateczny koszt usługi mycia dachu ma wpływ między innymi: wielkość dachu i kąt nachylenia tej konstrukcji, rodzaj pokrycia dachowego, charakteru zabrudzeń, jak również wysokość budynku oraz dostęp do obiektu i wynikająca z tego konieczności zastosowania podnośnika koszowego. W ABC Mycie wycena jest ustalana indywidualnie.